Leczenie nietrzymania moczu Poznań - pomoc w dolegliwości

Niekomfortowy i często wstydliwy problem nietrzymania moczu pojawia się coraz częściej w wyniku różnych okoliczności, chorób i urazów. Szacuje się, że dotyczy on ok. 40-50% kobiet w każdym wieku, mężczyzn oraz dzieci. Choć problem ten wydaje się krępujący i wiele osób unika choćby rozmowy na ten temat, a co dopiero konsultacji w gabinecie lekarza specjalisty urologa lub fizjoterapeuty, współczesna medycyna oferuje szereg rozwiązań, które pozwalają przywrócić właściwą funkcjonalność pęcherza oraz dobry kąt nachylenia cewki moczowej i niwelują problem nietrzymania moczu z użyciem skutecznych i bezbolesnych metod leczenia.

Nietrzymanie moczu Poznań - poznaj przyczyny i wylecz swoją dolegliwość

Nietrzymanie moczu to dolegliwość, która może wynikać z różnych przyczyn – zarówno uszkodzenia lub osłabienia mięśni dna miednicy, jak i innych mięśni okolicznych, zmianą gospodarki hormonalnej, chorób układu moczowego lub w wyniku zabiegów lub operacji.

bemind-img-1

Fizjoterapia dna miednicy Poznań - pomóż sobie

Umów się na wizytę telefonicznie

Kobiety

Najczęstszą przyczyną problemu niekontrolowanego oddawania moczu u kobiet są zmiany wynikające z okresu okołoporodowego oraz zmiany w okresie menopauzy. Problem wysiłkowego zapalenia moczu występuje, gdy podczas gwałtownego wzrostu ciśnienia śródbrzusznego, lekkiego lub silnego wysiłku fizycznego, kichania, podskoków czy wchodzenia po schodach, a w przypadku najbardziej nasilonych przypadków, również podczas leżenia, stania lub chodzenia. Wysiłkowe nietrzymanie moczu u kobiet, to inaczej nietrzymanie moczu podczas wysiłku. Jest ono wynikiem rozciągnięcia pochwy, co oczywiście można wyleczyć.

Mężczyźni

U mężczyzn najczęstszą przyczyną nietrzymania moczu są powikłania po zabiegach lub operacjach. Należą do nich np. radykalna prostatektomia lub elektroresekcja gruczołu krokowego. Innymi schorzeniami przyczyniającymi się do nietrzymania moczu są infekcje układu moczowego. W każdym z tych przypadków, możliwe jest leczenie, które wykonuje specjalista w naszym Centrum.

Dzieci

U dzieci problem wysiłkowego nietrzymania moczu wynika głównie z niewłaściwej pracy mięśni miednicy oraz nadmiernego napięcia mięśni obwodowych, które jej towarzyszy. Przez to dziecko nie jest w stanie utrzymać moczu i dochodzi do częściowego, lub całkowitego opróżnienia pęcherza.

Umów się na wizytę

Interesuje Cię rehabilitacja uroginekologiczna? Albo może chcesz się umówić na takie zabiegi jak elektromiografia Poznań lub kinesiotaping Poznań? Sprawdź naszą ofertę fizjoterapii uroginekologicznej i umów się na wizytę!

  Leczenie nietrzymania moczu - dlaczego warto?

  Przypadłość nietrzymania moczu dotyka coraz większą część naszego społeczeństwa w różnym wieku. Przyczyną tej choroby jest zazwyczaj osłabienie narządów wewnętrznych. Nietrzymanie moczu to choroba, która z pewnością utrudnia życie codzienne osobom na nią cierpiącym. Z tego względu warto jest poświęcić chwilę i zagłębić się w temat wyleczenia tej dolegliwości. Efekty leczenia utrzymują się trwale, a życie osoby wyleczonej staje się o wiele prostsze i przyjemniejsze. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z pomocy, którą oferuje nasza firma. Satysfakcja z leczenia jest gwarantowana.

  Rehabilitacja w nietrzymaniu moczu Poznań - metody leczenia

  Specjaliści z zakresu położnictwa i ginekologii mają wiele usług medycznych, które pomagają uporać się z problemem nietrzymania moczu. Spośród metod leczenia nietrzymania moczu wyróżniamy na przykład leczenie nietrzymania moczu laserem. Podczas zabiegu, jakim jest laserowe leczenie nietrzymania moczu, lekarz ginekolog wykorzystuje wiązkę lasera frakcyjnego, która wprowadzana jest do pochwy, tym samym wzmacniając jej ściankę oraz podgrzewając tkanki na wybranej przez lekarza głębokości. Dzieje się to poprzez zwiększenie ilości włókien kolagenowych. Laser obkurcza również światło pochwy, co ma pozytywny wpływ na leczenie, gdyż wzmacnia mięśnie podtrzymujące narządy rodne i moczowe. Ma on też na celu wzmocnienie powięzi wewnątrzmiedniczej. Wpływa to także na odbudowę błony śluzowej oraz poprawę elastyczności pochwy, co polepsza także życie intymne. Jest to w stu procentach bezpieczny dla pacjentki zabieg ginekologiczny, kompletnie pozbawiony ryzyka. Rekonwalescencja po takim zabiegu trwa zazwyczaj niewiele czasu. Przed takim leczeniem należy jednak dokonać badania macicy. Również po takim zabiegu możliwe, że potrzebna będzie rehabilitacja.

  Dobrym pomysłem na leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu w pęcherzu są także ćwiczenia mięśni Kegla, lub wzmacnianie obszaru ujścia cewki moczowej u mężczyzn. Polega to na zaciskaniu mięśni krocza na krótki czas i ich rozluźnianie po paru sekundach. Jest to trening mięśni dna miednicy, które podtrzymują narządy rodne i moczowe. Warto skorzystać także z zabiegów poprawiających pracę mięśni miednicy mniejszej. Nietrzymanie moczu można leczyć także metodą elektromagnetyczną. Powoduje to supramaksymalne skurcze, które nie są w żaden sposób zależne od pracy mózgu.

  Pośród popularnych zabiegów leczenia nietrzymania moczu wyróżniamy także technikę radiofrekwencji. Polega ona na leczeniu nietrzymania moczu, luźnej pochwy, czy menopauzalnego zespołu moczowo-płciowego. Wykonujemy zabiegi różnego rodzaju, dlatego zachęcamy do zapoznania się z ofertą na naszej stronie.

  Nietrzymanie moczu leczenie Poznań - podsumowanie

  Mimowolne nietrzymanie moczu to przypadłość, która z pewnością wpływa na pogorszenie jakości życia. Starannie dobrany schemat leczenia zaowocuje skutecznym leczeniem. Nasi specjaliści w Poznaniu oferują zabiegi z zakresu fizjoterapii mięśni dna miednicy, które odpowiedzialne są również za utrzymanie moczu. Umów wizytę leczenia nietrzymania moczu w Poznaniu i pozbądź się swojej przypadłości, która utrudnia codzienne życie. Konsultacje dostępne są w naszym gabinecie, a także zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz mailowego. Umów się na wizytę i popraw jakość swojego codziennego życia. W ofercie dostępna jest fizjoterapia w ciąży Poznań, którą wykona doświadczona fizjoterapeutka uroginekologiczna Poznań.