Fizjoterapia w ciąży Poznań - zadbaj o siebie

Fizjoterapia w ciąży - dlaczego warto

Fizjoterapia w ciąży to temat, którym warto się zainteresować, szczególnie jeśli spodziewasz się dziecka. Pomaga ona zapobiegać i łagodzić stany, towarzyszące kobiecie podczas ciąży, jak na przykład bóle kręgosłupa wynikające ze zmiany środka ciężkości, dolegliwości bólowe narządów miednicy, obrzęki, bóle w mięśniach dna miednicy mniejszej, zjawisko nietrzymania moczu oraz stolca, czy inne nieprzyjemne doznania w okresie ciąży. W takim wypadku fizjoterapeuta zajmujący się pomaganiem kobietom w ciąży jest z pewnością osobą, z którą warto się skonsultować. W ofercie fizjoterapii ciążowej może być również masaż w ciąży, który z pewnością pomaga organizmowi przez ten ciężki dla niego okres, aż do momentu, jakim jest poród. Fizjoterapia kobiet ciężarnych jest istotna, szczególnie, jeśli w łonie rozwijają się bliźnięta albo trojaczki.

Fizjoterapia w ciąży - na czym polega?

Fizjoterapia w ciąży polega na pracy manualnej terapeuty oraz indywidualnie dobranych ćwiczeniach, które mają zapobiegać bólom ciała, jak na przykład bólowi narządów miednicy mniejszej. Fizjoterapeuta lub terapeutka ze specjalizacją pomocy kobietom w okresie ciąży może mieć w swojej ofercie także masaże, które z pewnością pomagają w utrzymaniu dobrej kondycji organizmu kobiety. Fizjoterapeuta może także nauczyć partnera kobiety tego, jak jej pomóc podczas ciąży, tak by ten zapewnił jej odpowiednią opiekę w domowym zaciszu.

W wielu miastach prowadzone są także szkolenia i kursy z fizjoterapii w ciąży, które mają na celu nauczenie kobiet jak dbać o swój organizm w ciąży i po porodzie. Jest to wskazane dla kobiet, które chcą zadbać o siebie podczas ciąży oraz w okresie połogu. W naszym gabinecie w Poznaniu również chętnie udzielamy informacji oraz pokazujemy, jak dbać o swoje zdrowie w ciąży.

Fizjoterapia uroginekologiczna - co to jest?

Fizjoterapia urokinegologiczna to inaczej fizjoterapia dla narządów kobiecych. Podczas fizjoterapii uroginekologicznej nacisk położony jest na zależności między mięśniami i narządami znajdującymi się w okolicy miednicy oraz w niej samej. Przed tym rodzajem terapii fizjoterapeutka (lub terapeuta) powinien wykonać także badanie uroginekologiczne.

W wielu miastach prowadzone są także szkolenia i kursy z fizjoterapii w ciąży, które mają na celu nauczenie kobiet jak dbać o swój organizm w ciąży i po porodzie. Jest to wskazane dla kobiet, które chcą zadbać o siebie podczas ciąży oraz w okresie połogu. W naszym gabinecie w Poznaniu również chętnie udzielamy informacji oraz pokazujemy, jak dbać o swoje zdrowie w ciąży.

Fizjoterapia po porodzie Poznań - jak zadbać o siebie po urodzeniu dziecka?

Ważnym aspektem dbania o siebie jest zarówno terapia w ciąży i w okresie rozrodczym. Fizjoterapia w czasie ciąży i połogu pozwala utrzymać organizm kobiety w prawidłowym jego funkcjonowaniu. Fizjoterapia poporodowa pomaga kobiecie wrócić do dobrego stanu fizycznego i sprawności bez ogromnego wysiłku. Dzięki korzystaniu z rehabilitacji można w niedługim czasie wyleczyć zaburzenia swojego organizmu spowodowane ciążą i wrócić do stanu sprzed ciąży. Pacjentka oddając się w ręce specjalisty może być pewna, że otrzyma profesjonalne porady oraz metody, którymi jest leczona są sprawdzone. Zabiegi fizjoterapii po ciąży są bardzo przydatne i korzystne dla każdej kobiety, która urodziła i chce przywrócić swojemu organizmowi sprawność. Ważna jest także fizjoterapia blizny, czy rozejścia mięśnia prostego brzucha. Fizjoterapię po ciąży można bez problemu wykonywać nawet w okresie karmienia piersią.

Fizjoterapia ginekologiczna Poznań - podsumowanie

Fizjoterapia w ciąży oraz w okresie połogu to bardzo ważne działanie, mające na celu poprawienie sprawności organizmu kobiety. W naszym centrum specjalizujemy się w pomocy ciężarnym kobietom w okresie okołoporodowym w przypadku wielu dysfunkcji organizmu, jak na przykład obniżeniem narządów, czy obrzęków kończyn dolnych. W naszym gabinecie kobiety w ciąży Poznań znajdą profesjonalną pomoc medyczną i odpowiednią opiekę. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania informacji, również w takim temacie jak leczenie nietrzymania moczu Poznań lub fizjoterapia uroginekologiczna Poznań.

bemind-img-1

Fizjoterapia dna miednicy Poznań - pomóż sobie

Umów się na wizytę telefonicznie

Umów się na wizytę

Interesuje Cię rehabilitacja uroginekologiczna? Albo może chcesz się umówić na takie zabiegi jak elektromiografia Poznań lub kinesiotaping Poznań? Sprawdź naszą ofertę fizjoterapii uroginekologicznej i umów się na wizytę!